Personīgais fitnesa plāns sevī iekļauj vairāk nekā tikai labu izskatu peldkostīmā. Tas ir saistīts ar vispārējās veselības un dzīves uzlabošanu.  Dažiem cilvēkiem tas var nozīmēt laika atvēlēšanu ikdienas treniņiem. Citiem tas varētu nozīmēt holesterīna samazināšanu, izmainot ēdienu izvēli. Personīgā fitnesa plāna izveide var palīdzēt sasniegt šos svarīgos mērķus. Seko šiem soļiem.

1. solis

Izveido fitnesa pierakstus, lai sekotu līdzi saviem mērķiem, personīgajam fitnesa plānam un progresam. Tā var būt spirālveida pierakstu klade, trīs gredzenu mape vai arī word dokuments tavā datorā, telefonā vai minidatorā. Ja tā ir pierakstu klade, izvēlies izmēru, kas ietilps tavā somiņā, grāmatu somā vai koferī, lai tu varētu to nēsāt līdzi visu dienu.

2. solis

Uzstādi savus fitnesa mērķus. Tie var ietvert veselīgāku dzīvesveidu, svara zaudēšanu, muskuļu nostiprināšanu un iegūšanu vai arī panākumu gūšanu noteiktā sporta veidā. Varbūt tu vēlies piedalīties maratonā vai veikt noteiktu distanci skriešanā, riteņbraukšanā vai peldēšanā. Uzstādi sasniedzamus mērķus un ieraksti tos savos fitnesa pierakstos. Sadali šos mērķus mazākos posmos. Piemēram, ja tavs mērķis ir ēst veselīgāk, mazāks mērķis būtu dzert astoņas glāzes ūdens katru dienu. Uzraksti pirmo mērķi un atlīdzību uz papīra gabaliņa un pieliec pie sava ledusskapja.

3. solis

Nosaki, ko tu darīsi, lai sasniegtu savus personīgos mērķus. Treniņiem ir jābūt vismaz 20 minūtes gariem vismaz trīs reizes nedēļā, un tie iekļauj iesildīšanos un stiepšanos, spēka un kardiovaskulāro treniņu, un atsildīšanos. Esi radoša un elastīga ar savu laiku. Parunā ar savu ārstu pirms uzsāc jebkādu jaunu fitnesa programmu, it īpaši, ja esi stāvoklī, tikko dzemdējusi vai arī tev ir īpašs medicīniskais stāvoklis.

4. solis

Regulāri pārbaudi savu progresu. Svaru zaudējumam vajadzētu tikt pierakstītam vienu reizi nedēļā, tam nav jātiek noteiktam ar svaru palīdzību. Tas var tikt noteikts mērot. Atzīmē, kur Tu esi savā menstruācijas ciklā, jo svars var svārstīties mēneša laikā. Zinot, kad ir grūtās dienas, varēsi izskaidrot jebkādus nereālus svara pieaugumus. Ja tavs mērķis ir sasniegumi sportā, progress iekļautu ātrāku peldēšanas apļa nopeldēšanu vai arī palielinātu svaru uz svara trenažieriem. Ieraksti progresu savos fitnesa pierakstos.

5. solis

Nosaki sev atlīdzību par dažādu līmeņu sasniegšanu, gan mazu, gan lielu, savam personīgajam fitnesa plānam. Mazāka atlīdzība varētu būt auskaru pāris vai jauns CD disks. Lielāka atlīdzība varētu būt jauns apģērbs.

Meklē palīdzību, ja Tev ir grūti attīstīt vai noturēt savu personīgā fitnesa rutīnu.  Daudzās sporta zālēs ir personīgie treneri, kuri var tev palīdzēt. Nopērc vai paņem no bibliotēkas grāmatu, kas dos dažādas fitnesa rutīnu idejas.