Pīlādžogas ir ļoti veselīgas un protams arī pīlādžu ievārījums. Ogās ir C un P vitamīni, karotīns pat vairāk kā burkānos, minerālvielas, organiskās skābes, aminoskābes  un citas vērtīgas vielas. Uzturā var lietot arī pīlādžu lapas, ziedus, pumpurus un mizu pagatavojot dažādas tējas, kas stiprina veselību. Pīlādzis ir īsta brīnumoga ko nevajadzētu atstāt kokos, bet labāk nolasīt un sagatavot tās ziemai vai tūlītējai lietošanai – žāvētas ogas, želeja, sula, vīns, marmelāde, sukādes, marinētas pīlādžogas, pīlādži medū un protams dažādi ievārījumi.

Pīlādžus novāc sākot no augusta beigām līdz pat oktobrim. Ieteicams sagaidīt pirmo salnu, jo tad ogas kļūst saldākas. Ogas var arī sasaldēt tādējādi tās zaudēs rūgto garšu. Pīlādžu ievārījums ir rūgtens, bet ja gribas nedaudz mazināt rūgtumu, pirms ogas liek vārīties tās var paturēt verdošā ūdenī kādas 5 minūtes. Bet līdz ar to ogas zaudēs ne tikai savu rūgtumu, bet arī nedaudz vērtīgās vielas un vitamīnus kas paliks ūdenī.

Sastāvdaļas:

  • 1kg pīlādžogas
  • 700g ievārījuma cukurs
  • 100ml ūdens

Ogas atīra no lapām, kātiņiem un nederīgajām ogām.

Pīlādžogas nomazgā un liek katlā. Pielej 100ml ūdeni, lai ogas nepiedegtu pie katla apakšas.

Pīlādžus vāra līdz tie paliek mīksti. Ogas noņem no uguns un sablendē, lai viss ir viendabīgā masā. Ja patīk var arī atstāt pāris veselas ogas.
Kad pīlādži ir sablendētie liek atkal uz plīts un vārā līdz sāk vārīties. Pieber ievārījumu cukuru un kārtīgi izmaisa. Turpina vārīt vēl kādas 10 minūtes ik pa laikam apmaisot.

Kad pīlādžu ievārījums ir uzvārīts to uzreiz var pildīt burkās un aizvākot.