Laba mutes dobuma higiēna ir ļoti svarīga un būtiska, lai nodrošinātu labu mutes veselību un izvairītos no iespējamiem zobu bojājumiem, mutes dobuma slimībām vai pat dabisko zobu zaudēšanas. Zobu veselība atspoguļosies arī pozitīvi jūsu finansēs, jo zobārstniecības terapija ir būtiski dārgāka kā preventīvie pasākumi, nemaz nerunājot par zobu implantu un citu zobu ķirurģisko procedūru izmaksām, kuras ir dārgas.

Šajā rakstā aplūkosim dažus vienkārši pielietojamus ieteikumus, kā rūpēties par mutes higiēnu un saglabāt dabiskos zobus.

Pareiza un regulāra zobu tīrīšana

Centieties izveidot pareizu un regulāru mutes dobuma tīrīšanas rutīnu, neaizmirstot izdiegot zobu starpas.

Regulāra zobu higiēna

Tīriet zobus vismaz divas reizes dienā. Ja ir iespējams, pat pēc katras ēdienreizes, taču izvēlaties piemērotu zobu birsti, lai netraumētu zobu emalju un smaganas.

Pārmērīga zobu tīrīšana var arī kaitēt, tāpēc ievērojiet samērīgumu.

Lietojiet zobu diegu

Regulāri lietojiet zobu diegu vai starpzobu tīrītāju – birstīti, lai iztīrītu zobu starpas un izņemtu pārtikas paliekas un baktērijas. Izmantojot tikai zobu birsti netiek notīrīta 30% zobu virsmas, tādēļ zobu diega vai starpzobu birstītes izmantošana ir ļoti nozīmīga.

Lietojiet mutes skalošanas līdzekli

Lietojiet antibakteriālo mutes skalošanas līdzekli, lai novērstu baktēriju veidošanos mutes dobumā.

Veselīgs uzturs

  • Ierobežojiet cukura un ogļhidrātu patēriņu, jo tie veicina kariesa veidošanos zobos.
  • Iekļaujiet uzturā augļus, dārzeņus, piena produktus un olbaltumvielas saturošus produktus, lai nodrošinātu sabalansētu minerālvielu un vitamīnu uzņemšanu, kas nepieciešama labai zobu veselībai.

Regulāras vizītes pie zobārsta

  • Apmeklēt zobārstu un zobu higiēnistu regulāri – vismaz divreiz gadā, lai veiktu profilaktiskas zobu pārbaudes un mutes dobuma higiēnas procedūras.
  • Profesionālas zobu higiēnas procedūras palīdzēs novērst zobu aplikumu un smaganu slimības, kā arī identificēt jebkādas problēmas agrīnā stadijā.

Izvairīšanās no sliktiem paradumiem

  • Smēķēšanas un alkohola lietošana ir kaitīga gan zobu, gan vispārējai cilvēka veselībai.
  • Izvairīties no nagu graušanas vai priekšmetu atvēršanas ar zobiem, kas var bojāt zobu emalju un izraisīt zobu bojājumus.

Zobu aizsardzība sporta un citās aktivitātēs

Lietojiet zobu aizsarglīdzekļus, piemēram, zobu kapi, kad nodarbojaties ar sportu vai veiciet citas aktivitātēs, lai novērstu potenciālas zobu traumēšanu vai zobu izsišanu.

Padomājiet par saviem dzeršanas paradumiem

Ierobežojiet Coca Cola, Pepsi vai citu gāzēto cukuroto dzērienu patēriņu, jo tie var kaitēt zobu emaljai un izraisīt kariesu.

Nekavējoties konsultēties ar zobārstu

Ja rodas jebkādas sāpes, diskomforts vai zobu problēmas, nekavējoties konsultējieties ar savu zobārstu, lai jau priekšlaicīgi novērstu problēmas un izvairītos no iespējamu nopietnu komplikāciju rašanās.

Atcerieties, ja visu darīsiet ar mēru un ievērosiet labu mutes dobuma higiēnu, tad jūsu dabiskajiem zobiem vajadzētu kalpot ilgi. Cerams, ka šie ieteikumi palīdzēs jums saglabāt dabiskos zobus veselīgus un skaistus ilgtermiņā.