Zemenes ir karalienes no visām vasaras ogām. Kurš gan spēj iedomāties vasaru bez šīm lielajām un sarkanajām ogām, svaigā veidā, dažādos saldajos ēdienos un dzērienos, un protams ievārījumos. Vasarai ritot pilnā sparā nemanāmi piezogas tas brīdis, kad dārzos un tirgū zemenes paliek pavisam maz un saproti, ka tūlīt to vairs nebūs, bet gribēsies vēl un vēl. Tad noteikti ir pienācis pats, pats pēdējais brīdis salasīt atlikušās zemenes savā dārzā vai sameklēt kādu tantiņu kas vēl tirgū tirgo zemenes un sagatavot sev pāris burkas ar ievārījumu ko varēs ēst atlikušajā vasaras laikā vai arī atstāt uz ziemu. Zemeņu un ābolu ievārījums būs lielisks variants, ja ir apnicis klasiskais zemeņu ievārījums. Diemžēl pašu āboli vēl nav gatavi un nāksies iztikt ar veikalā nopērkamajiem, bet tā pat ievārījums sanāks ļoti garšīgs.

Sastāvdaļas:

  • 1 kg zemeņu
  • 4 mazi āboli
  • 500 g ievārījuma cukurs

Ābolus nomazgā, nomizo, izgriež serdes un sagriež mazos vai vidējos gabalos. Āboli vārīšanās procesā neizšķīdīs, tādēļ grieziet tādus gabalus kādus gribat redzēt peldam zemeņu ievārījumā.

Zemenes nomazgā un atbrīvo no lapiņām un kātiņiem. Ja vēlaties zemenes var sagriezt uz pusēm vai lielākās ogas pat uz četrām daļām, jo arī zemenes neizšķīdīs. Ēdot ievārījumu noteikti patīkamāk būs panašķoties ar veselām ogām, bet ja zemenes būs sagrieztas gabaliņos, tad ievārījums būs biezāks.

Ābolus un zemenes saliek vienā katlā un pa virsu uzber visu paredzēto cukuru.

Visu kārtīgi samaisa, lai cukurs apņemtu katru ābola gabaliņu un zemeni. Katlam pa virsu uzliek dvielīti un atstāj uz nakti, lai sasulojas. Ogas un āboli ilgi stāvot cukurā paliek stingri un vāroties nešķīst, tādēļ iznākumā zemeņu un ābolu ievārījums būs ar veselām ogām un ābolu gabaliņiem, kas izskatīsies ļoti kārdinoši un garšos lieliski.

Nākamajā dienā cukurs būs izkusis un izvilcis no ogām un āboliem sulu.

Katlu liek uz uguns un vāra ik pa laikam apmaisot, lai nepiedegtu. Kad ir uzvārījies turpina vārīt 20 minūtes.

Pēc 20min katlu ņem nost no uguns un nosmeļ putas. Ievārījumu pilda tīrās burkās un aizvāko. Uzglabā vēsā vietā.

Zemeņu un ābolu ievārījums izskatās un garšo lieliski. Kurš gan ēdot zemeņu ievārījumu sākumā no burkas neizķeksē veselās ogas, tad nu šoreiz burka būs pilna ar skaistām ogām.