Profesionāļi izvēlas modernos limfodrenāžas atjaunošanās zābakus, kas ir jaunākā sporta medicīnas tendence. Profesionāli sportisti jau gadiem ilgi izmanto kompresijas atjaunošanās zābakus, lai paātrinātu atveseļošanos un uzlabotu veiktspēju. Tādas NBA zvaigznes kā Lebrons Džeimss un Kevins Durants izmanto šo moderno atjaunošanās ierīci, tāpat kā puse NFL futbolistu. Bet šo zābaku augstās cenas liek uzdot jautājumu, vai limfodrenāžas zābaki ir nepieciešami ikdienas sportistiem? Vai tie strādā? Lūk, kas jums jāzina.

Pirmkārt, kas ir limfodrenāžas atjaunošanās zābaki?

Atjaunošanās zābakos tiek izmantota metode, ko sauc par intermitējošu pneimatisko kompresiju, kas sākotnēji bija paredzēta, lai ārstētu pacientus, kuri cieš no limfedēmas, dziļo vēnu trombozes (DVT) vai plaušu embolijas (PE). Šobrīd tie ir kļuvuši par aprīkojumu sporta zālēs un fizioterapijas kabinetos, lai palīdzētu sportistiem izvadīt vielmaiņas atkritumus no ķermeņa pēc nogurdinošiem treniņiem. Pavisam nesen lielākie zīmoli ir sākuši piedāvāt plaša patēriņa versijas lietošanai mājās.

Kā strādā limfodrenāžas zābaki?

Lai gan dizains dažādiem zīmoliem atšķiras, darbības princips ir vienāds: gaisa sūknis piepilda zābaku pāri, sākot no apakšas uz augšu vai dažādos citos režīmos, ko Jūs varat izvēlēties atkarībā no iekārtas funkcijām. Teorētiski šāda veida dinamiska kompresija uzlabo asinsriti nogurušos muskuļos, palīdzot izvadīt nevēlamos toksīnus, kas dabiski rodas no treniņu laikā, un mazinot iekaisumu no maziem muskuļu plīsumiem.

Vai ir kādi citi ieguvumi?

Uzlabota asins cirkulācija, samazināts iekaisums un samazināts atjaunošanās laiks ir galvenie iemesli, kāpēc gan profesionāli, gan amatieru sportisti sniedzas pēc limfodrenāžas zābakiem. Kā norāda daži ārsti, kā arī zīmoli, kas pārdod zābakus, tie piedāvā arī citas priekšrocības: palielinātu muskuļu elastību, mazāku muskuļu sāpīgumu un labāku traumu profilaksi.

Ko saka zinātne?

Lūk, kur lietas kļūst dīvainas. Pneimatiskās kompresijas efektivitāte ir labi pētīta medicīnas jomā, un eksperti lielākoties piekrīt, ka atveseļošanās zābaki palīdz pacientiem, kuri cieš no limfedēmas vai DVT (citiem vārdiem sakot, cilvēkiem ar traucētu asinsriti). Bet kā ir ar veseliem indivīdiem, piemēram, elites sportistiem, kuri ir savas karjeras augstākajā punktā? Laikam jau fakts, ka šie sportisti izmanto atjaunošanās zābakus norāda uz to, ka šis produkts tiešām strādā.

Cik maksā limfodrenāžas zābaki?

Latvijā labākais piedāvājums tiem, kas vēlās iegādāties limfodrenāžas zābakus ir fizioterapijas preču interneta veikalā www.fiziopreces.lv. Šī veikala piedāvājumā ir atrodami dažādu modeļu Aerify zīmola limfodrenāžas produkti cenu amplitūdā no 184€ par limfodrenāžas sistēmu vienai rokai, līdz pat 894€ par limfodrenāžas zābaku komplektu ar somu. Plašāku limfodrenāžas produktu klāstu varat atrast RecoveryBoots.shop interneta veikalā.