Ja Tu vēl neesi to izmēģinājis, tici man, ir daudz iemeslu, kādēļ ēst bulguru. Ja esi to ēdis, tad zini, cik tas ir garšīgs. Bulgurs ir pilngraudu graudi, kas ir sašķelti un daļēji novārīti. Tādēļ tos var ļoti ātri pagatavot, kas ir liels pluss, jo šos veselīgos pilngraudus noteikti vajadzētu iekļaut savā uzturā. Neskaitot ātro pagatavošanu un labo garšu, ir arī daudz citu iemeslu, kādēļ bulguru vajadzētu ēst.

1. Daudz šķiedrvielu

Lielais šķiedrvielu daudzums bulugurā ir galvenais no iemesliem, kādēļ ir tik ļoti ieteicams to ēst. Vienā krūzītē bulgura ir 8 gr šķiedrvielu, kas ir vairāk, nekā vienā krūzītē rīsu. Visas šīs šķiedrvielas palīdzēs Jums iegūt nepieciešamo dienas devu, 25g sievietēm un 38g, kas nepieciešami vīriešiem. Iekļaut savā uzturā produktus, kas bagāti ar šķiedrvielām ir svarīgi, jo šķiedrvielas palīdz uzturēt veselīgu gremošanas traktu, rada sāta sajūtu un palīdz regulēt cukura līmeni asinīs.

2. Zems kaloriju līmenis

Ja mēģiniet zaudēt svaru, bulgurs ir lieliska lieta, ko iekļaut savā uzturā. Vienā krūzītē ir tikai 151 kalorijas, kas nav ļoti daudz. Lai arī kaloriju tajā nav īpaši daudz, tas tomēr radīs sāta sajūtu un Jums būs vieglāk ievērot savu diētu.

3. Bulgurs ir labs dzelzs avots

Dzelzs ir nozīmīga minerālviela, kas palīdz asinīm apgādāt organismu ar skābekli. Tas palīdz veidoties kolagēnam un stiprina imūnsistēmu. Vienas bulgura porcijas apēšana sniedz Jums 8mg dzelzs, kas ir 10 procenti no dienā nepieciešamās devas, ja esat sieviete un 22 procenti, ja esat vīrietis.

4. B vitamīna avots

B vitamīns ir vitamīns, kas palīdz Jums pārstrādāt pārtiku un pārvērst to enerģijā, tādēļ ir svarīgi pārliecināties, ka Jūs savā uzturā iekļaujat pietiekoši daudz produktus, kas satur šo vitamīnu. Bulgurā, kā jau pilngraudu produktā ir liels daudzums B vitamīna. Viena porcija sniegs Jums 8 -12% no dienā nepieciešamās B vitamīna devas.

5. Lielisks mangāna avots

Vienā porcijā bulgurs Jums sniegs 55% no dienā nepieciešamās mangāna devas, kas ir neaptverami daudz. Mangāns ir minerāls, kas palīdz uzturēt kaulu veselību, vairogdziedzera un smadzeņu veselību. Tāpat tas palīdz kontrolēt cukura līmeni asinīs un veicina vitamīnu un minerālvielu uzsūkšanos organismā. Ir skaidrs, ka mangāns ir ļoti svarīgs minerāls un, ēdot bulguru, Jūs nodrošināt sevi ar tā uzņemšanu.

6. Proteīna avots

Bulgurā ir 13% proteīna, 6 gr proteīna vienā porcijā, kas nodrošina 11% no Jums ikdienā nepieciešamās olbaltumvielu devas. Tās nepieciešamas, lai stiprinātu Jūsu ķermeni, palīdzētu veidot muskuļus.

7. Bulgurs ir ātri pagatavojams

Viens ļoti labs iemesls, kādēļ bulguru iekļaut savā uzturā ir ātrais laiks, kādā to iespējams pagatavot. Jūs varat pagatavot bulguru tikpat īsā laikā, cik pavadāt pārbaudot savu e-pastu. Lai to pagatavotu, nepieciešams uzliet bulguram vārītu ūdeni un atstāt to uz 10 minūtēm, ja gribas mīkstāku, tad var vārīt 7min. Tas ir tik īss laika sprīdis, ka Jums vairs nevar būt attaisnojumi, lai to neēstu.

Ja neesat pieradis iekļaut pilngraudus savā uzturā, ir vērts tomēr to pamēģināt, jo ieguvums veselībai būs neatsverams. Turklāt, tas ir ne tikai ātri pagatavojams, bet arī lieliski garšo.

Vai esi jau pagaršojis bulguru?