Šī recepte ir vienkārša. Klasisks, salds un aromātisks ievārījums, kas visus padarīs laimīgus. Nekādu mistisku sastāvdaļu tikai augļi un cukurs. Šis ievārījums ir tiem, kam garšo tādi ievārījumi kādus taisīja vecmāmiņas. Zemeņu ievārījums ir viens no populārākajiem un garšīgākajiem ievārījumiem, bet katru gadu taisot vienu un to pašu gribās tomēr nedaudz pārmaiņas. Ar vien populārāk paliek ievārījumiem pievienot dažādas garšvielas, kā vaniļas pākstis, kardamonu, timiānu un citas garšvielas kuras nemaz visos veikalos nevar atrast un ievārījuma garšu var padarīt diezgan specifisku, kas kuram katram var negaršot. Šoreiz, lai panāktu īpašu garšu pietiks tikai ar rabarberiem un zemenēm. Rabarberu un zemeņu ievārījums lieliski papildinās jūsu ievārījumu plauktus un noteikti kļūs viens no iecienītākajiem jūsu ģimenē.

Rabarberu un zemeņu ievārījums nav tik salds kā vienkāršs zemeņu ievārījums, jo rabarberi un citrons piedod nelielu skābuma garšu, bet ievārījums tā pat garšo lieliski.

Sastāvdaļas:

  • 1kg rabarberu
  • 1kg zemeņu
  • 1 citrons
  • 1,5kg ievārījuma cukurs
  • 150ml ūdens

Rabarberus un zemenes kārtīgi nomazgā. Rabarberus nomizo un sagriež mazos gabaliņos, ja ir resni kāti, ieteicams tos vēl uz pusēm pārgriezt un tad plānās, aptuveni 5mm biezās ripiņās.

Sagrieztos rabarberus saber katlā.

Zemenēm noplēš lapiņas un lielākās ogas sagriež četrās daļās, bet mazākās var divās daļās. Visu saber katlā. Klāt pielej aptuveni 150ml ūdens, lai sākumā zemenes un rabarberi, kamēr viss nav sasulojis nepiedegtu. Klāt piespiež citrona sulu un liek vārīties. Vāra 5 minūtes visu laiku maisot.

Kad ievārījums ir vārījies 5 minūtes, pieber klāt cukuru un kārtīgi izmaisa, lai cukurs izkustu. Rabarberu un zemeņu ievārījums jāturpina vārīt vēl 5 minūtes ik pa laikam apmaisot, lai nepiedegtu.

Kad ievārījums ir uzvārījies nosmeļ putas.

Ievārījumu pilda tīrās, sterilizētās burkās. Burkas stingri aizvāko un liek tumšā un vēsā vietā glabāties. Ja ievārījums ir pareizi iepildīts burkās, tad tās var uzglabāties līdz pat gadam, bet ja kāda burka paliek nepilna to var uzglabāt ledusskapī līdz pat 2 nedēļām.

Rabarberu un zemeņu ievārījums būs labs dažādiem desertiem vai arī uz rīta brokastu maizes.