Ievārījumus ar paša dārzā audzētajiem augļiem un ogām katrs jau ir nogaršojis un ne ar ko vairs īpaši nevar pārsteigt. Savārot divus dažādas ogas vai augļus ievārījums kļūst jau interesantāks, bet dažas kombinācijas dod ļoti specifisku garšu un kuram katram tas var negaršot. Šoreiz ņemsim garšīgo zemeni un kivi. Kivi pats par sevi ir ļoti eksotisks un salīdzinoši maz sastopams kā garša dažādiem ēdieniem un saldumiem. Tādēļ nav apnicis, kā standarta zemeņu garša, kas ir sastopama praktiski visos saldumu izpildījumos. Zemene un kivi ir visai līdzīgi garšas ziņā, abi ir saldskābi, tādēļ neveidosies pārāk īpatnēja garša, bet lieliski viens otru papildinās. Zemeņu un kivi ievārījums noteikti ir jāizmēģina katram ievārījumu ēdājam.

Zemeņu sarkanā krāsa ņem virsroku pār zaļo kivi un ievārījums ir ierasti zemeņu sarkanajā krāsā. Abiem ir mazas sēkliņas, bet kivi sēkliņas ir nedaudz lielākas un tumšākas, tādēļ pašā ievārījumā tās būs pamanāmākas, bet kivi mīkstums būs izšķīdis un nezinot kas tur savārīts nemaz nevarēs pateikt, ka ievārījumā bez zemenēm ir vēl kāda cita sastāvdaļa.

Sastāvdaļas:

  • 700g zemenes
  • 3 gabali kivi
  • 500g ievārījuma cukurs
  • 1 citrons

Zemenes nomazgā un tām nogriež lapiņas.Lielākās ogas sagriež četrās daļās, bet mazākās uz pusēm.

Kivi nomizo un sagriež mazos gabaliņos vai pat sakapā un ber katlā pie zemenēm.

Katlu liek uz uguns un vāra nepārtraukti maisot, lai nepiedegtu kamēr viss nav kārtīgi izšķīdis un atsulojies. Kad ievārījums uzvārās piespiež citrona sulu un pieber ievārījuma cukuru. Visu maisa kamēr cukurs pilnībā ir izkusis.

Ievārījumu turpina vārīt 5 minūtes. Beigās nosmeļ izveidojušās putas.

Ievārījumu pilda burkās kamēr vēl karsts. Burkām jābūt tīrām. Zemeņu un kivi ievārījums jāuzglabā vēsā vietā vai ledusskapī.

Ievārījuma garša var variēt atkarībā no tā cik gatavus vai negatavus pievienosiet kivi. Ja būs zaļāki, tad ievārījumam vairāk jutīs skābo kivi garšu, bet ja gatavāki kivi patrāpīsies tad tie ievārījumam dos saldeno kivi pēcgaršu.