Šeit būs ātra un salda recepte zemeņu ēdājiem – zemeņu sīrups. Nav vajadzības pirkt veikalos, reizēm nenosakāmas garšas sīrupus, ja ir iespēja pašam pagatavot lielisku sīrupu no kā var uztaisīt garšīgas limonādes, pievienot tējai vai kādam desertam. Kad bagātīgā zemeņu sezona sākusies visas ogas svaigā veidā nav iespējams apēst un par cik tās ātri bojājās, tad šī ir lieliska iespēja tās realizēt un to burvīgo aromātu un garšu izgaršot arī rudenī un ziemā. Pats galvenais, ka zināsi no kā sastāv tavs sīrups – tikai trīs sastāvdaļas, viss dabīgs, nekādas ķīmijas.

Zemeņu sīrups būs pirmā izvēle, ja gribēsies saldu dzērienu – ūdenim jāpielej nedaudz sīrups un dzēriens gatavs. Sajaucot ar minerālūdeni sanāks lieliska un atspirdzinoša limonāde. Šo sīrupu varēs piejaukt dažādiem saldajiem ēdieniem iegūstot lielisku zemeņu garšu un aromātu. Iespējas kur izmantos sīrupu ir simtiem.

Sastāvdaļas:

  • 1kg zemenes
  • 400g cukurs
  • 1l ūdens

Zemenes nomazgā, noplēš lapiņas un sagriež četrās daļās.

Sagrieztās ogas saliek katlā, pielej klāt 1l ūdeni un liek vārīties.

Zemenes turpina vārīt 20 minūtes. Putas kas radušās vārīšanās procesā nosmeļ. Pēc 20 minūtēm zemenes būs zaudējušas savu krāsu un ūdens kļuvis rozīgs/sarkans. Katlu noņem no plīts.

Šķidrumu izlej caur sietiņu. Zemenes labāk nespaidīt, lai neveidotos biezumi.

Ja tomēr nolietais šķidrums nav dzidrs, tad var izliet cauri dubultai marlei. Zemenes vairs nebūs vajadzīgas, tās var izmest vai savārīt ievārījumā.

Iegūtajai sulai pievieno 400g cukuru un kārtīgi izmaisa, lai cukurs būtu pilnībā izkusis. Katlu liek vārīties un vāra 5 minūtes.

Nosmeļ putas un zemeņu sīrups ir gatavs.

Sīrupu pilda iepriekš sterilizētās burkās kamēr vēl karsts un uzreiz aizvāko.

Neizmirsti izvārīt arī zemeņu ievārījumu.