Lai saglabātu drēbes un veļu labā izskatā, šis pēdējais veļas dienas solis ir krietni svarīgāks, nekā tu domā. Drēbju locīšana ir ļoti svarīga, lai saglabātu drēbes “labā formā”. Veļa, tas ir darbs, kas nekad nebeidzas. Tu šķiro. Sagatavo. Mazgā. Atkal šķiro. Žāvē. Un tad tev tas viss ir arī jāsaloka. Tālāk ir aprakstīti soļi, kas var izbojāt visu tavu smago darbu, un kā no tā izvairīties.

1. Ļaut drēbēm stāvēt žāvētājā

Ja tu tās neizņem gandrīz nekavējoties, tās sāks burzīties. Bet lūk kas tāds, ko tu varētu nezināt: daudziem žāvētājiem ir papildus ieslēdzams režīms, kas pasaudzē drēbes no to saburzīšanās. Tā ir lieta, kam ir vērts pievērst uzmanību, ja vien tu neesi tāda, kas var pieskriet pie žāvētāja tiklīdz tas ir izslēdzies.

2. Aizmiršana „izpurināt un nogludināt.”

Drēbju un veļas izpurināšana pirms salocīšanas palīdzēs drēbēm līdzenāk iegult plauktā. Papildus izpurināšana saglabās dvieļus mīkstākus un nogludināšana uz līdzenas virsmas pasargās no saraušanās.

3. Auduma izvērtēšana

Izvērtē audumu: Lietas, kas ir slidenas un grūti salokāmas labāk ir pakārt uz drēbju pakaramā. Tajā skaitā zīda, poliestera un neilona izstrādājumus. Adījumus un stingrus džemperus ir viegli salocīt, nebaidoties no to saburzīšanas.

4. Krūšturu salocīšana uz pusēm

Ja tu tos loki uz pusēm, vienu bļodiņu iekš otras, tu riskē sabojāt to formu un pārvietot polsterējumu. Tā vietā izkārto tos rindā vienu aiz otra, kā to var redzēt veikalos.

5. Zeķu sarullēšana bumbā

Zeķu sarullēšana bumbā var mazināt to elastību. Smagākām zeķēm (piemēram atlētu, sporta un vīriešu zeķes) vislabāk ir salikt divas no tām kopā un pārlocīt uz pusēm.

6. Aizmiršana, kā kaut kas izskatās, kad tu to uzvilksi mugurā

Katrs apģērba gabals ir atšķirīgs, bet kad loki tos, izvērtē, kur tu negribētu lai ir krokas. Piemēram, neloki topiņus un džemperus uz pusēm visā garumā. Tas radīs ielocījumu tieši pašā vidū, kas jo īpaši ielocīsies tad, ja liksi drēbes kaudzē vienu virs otras.

7. Salocītu džemperu nolikšana visaugstākajā plauktā

Tas ir pazīstams scenārijs: tu sniedzies augstu pēc sava mīļākā džempera, kā rezultātā visa drēbju kaudze nokrīt uz grīdas. Pamēģini kādu no zemākajiem plauktiem, lai tu vari noturēt drēbju kaudzi ar savu brīvo roku, kamēr ar otru izvilkt laukā to apģērba gabalu, ko vēlies. Nākamreiz atceries, ka pareiza drēbju locīšana palīdzēs tavām drēbēm izskatīties labāk un centies neatkārtot šādas kļūdas.