No mikrobiem tīra virtuve sākas ar vienkāršu roku nomazgāšanu. Tā vietā, lai vienkārši nomazgātu rokas ar siltu ūdeni un ziepēm pirms ķeries pie ēdiena gatavošanas, mēs iesakām nomazgāt rokas arī ikreiz, kad ķeries pie kāda cita veida ēdiena. Piemēram, pēc tam, kad esi ielikusi krāsnī cāli, noskalo rokas, pirms ķeries pie dārzeņu sagriešanas. Pēc tam, kad Tavas rokas ir tīras, sāc uzkopt citas biedējošās vietas virtuvē, kur var būt paslēpušies mikrobi. Atceries pavisam vienkāršu noteikumu: Silts ūdens un ziepes patiešām iznīcina visu.

Virtuves izlietne

Virtuves izlietnē atrodas vairāk mikrobu nekā klozetpodā un atkritumu tvertnē. Priekš drošas un efektīvas izlietnes iztīrīšanas iesaka izmantot kādu dabīgu mazgājamo līdzekli, kas sajaukts kopā ar cepamo sodu. Nav vēlams izmantot tīrīšanai ko pagadās, jo pārpalikumi no tīrīšanai izmantotajiem līdzekļiem var nonākt arī uz ēdiena. Vēl viens labs ieteikums: produktus, ko lieto svaigus, pasargā no pieskaršanās virtuves izlietnei.

Griešanai izmantojamie dēlīši

Griešanai izmantojamiem dēlīši uzkrāj mikrobus savās plaisās un rievās. Ja Tu kārtīgi nenotīri dēlīti pēc katras tā izmantošanas reizes, produkti, kas uz tā griezti var izraisīt pat saindēšanos. Mazgā koka dēlīšus ar karstu, ziepjainu ūdeni. Nomaini dēlīti, ja tam parādījušās dziļas griešanas radītas rievas. Ieliec trauku mazgājamajā mašīnā plastmasas dēlīšus pēc katras to lietošanas reizes. Apsver iespēju vienu dēlīti izmantot gaļas griešanai, bet citu tikai dārzeņu griešanai, jo sevišķi tad, ja negrasies dārzeņus cept vai vārīt, bet lietot svaigus.

Sūkļi un virtuves dvieļi

Baktērijām patīk rasties mitrās vietās, tādēļ sūkļi un virtuves dvieļi ir perfekti piemērota vieta, kur tām rasties un vairoties. Labā ziņa ir tā, ka no tām ir viegli atbrīvoties. Izskalo un kārtīgi izspied sūkli pēc katras lietošanas reizes. Tos var gan ielikt un pakarsēt cepeškrāsnī, gan mikroviļņu krāsnī. Vēl viens variants ir ielikt to trauku mazgājamajā mašīnā.

Letes virsma

Pirms un pēc ēdiena gatavošanas notīri virsmu, uz kuras to darīji ar karstu, ziepjainu ūdeni. Izmanto absorbējošos papīra dvieļus, lai noslaucītu netīrumus, jo sevišķi pēc gaļas, mājputnu vai zivs gatavošanas. Ziepju un ūdens vietā izmanto timiāna bāzes veidotu antiseptisku tīrīšanas līdzekli, jo tas ir uz augu bāzes veidots, tādēļ nav jāuztraucas par ķīmiskajiem dezinfekcijas līdzekļiem, kas varētu nokļūt ēdienā.

Ledusskapis

Plaukti un atvilktnes viegli var kļūt netīras, ja ēdiena iepakojumā radusies sūce. Ja kaut kas tek vai pil, notīri to nekavējoties. Vai Tavam ledusskapim ārpusē ir ūdens automāts? Notīri kārtīgi krānu, pa kuru tek ūdens, tā ir perfekta vieta, kur rasties baktērijām. Pievērsiet vērību arī ledusskapja durvju aizdarei, jo tā var kļūt mitra un tajā var sākt vairoties mikrobi, jo sevišķi vasarās, kad ārā ir karsts, bet ledusskapis ir auksts.

Rokturi

Pievērs uzmanību visiem rokturiem virtuvē, kā skapju durvju, tā atvilktnēm, tosterim un mikroviļņu krāsnij. Šīm virsmām ir bieža saskare ar rokām, jo sevišķi, ja Tu gatavo ēdienu. Rokturi ir vietas, ko cilvēki visbiežāk aizmirst notīrīt un noslaucīt. Pēc tam, kad notīri virsmu pēc ēdiena gatavošanas, pārbrauc pāris ar mitru, siltu, ziepjainu sūkli vai papīra dvieli visiem rokturiem, lai pasargātu tos no baktērijām.