Kaut kas aizraujošs ir aiz horizonta, kas seko šim drēgnajam laikam. Tas ir skaistuma un atdzimšanas laiks. Tas ir pavasaris un te mēs stāvam ar plaši atplestām rokām gatavi sagaidīt šo burvīgo gadalaiku.

Mums iespējams nav tādas varas, lai varētu pierunāt māti dabu atvest mums pavasari ātrāk, nekā tā ir to ieplānojusi, taču mūsu spēkos ir pašiem sev radīt šo pavasarīgo sajūtu. Ja nav iespējams radīt pavasari ārpusē, mēs varam radīt paši savu pavasara izjūtu iekštelpās. Kāds ir pirmais solis? Piepildi savu māju ar brīnišķīgiem aromātiem, kas, kā mēs zinām, mūs pārņems tiklīdz zeme ļaus izplaukt pirmajiem ziedu pumpuriem un sasalušās straumes atkal uzsāks savu tecējumu. Lūk būs trīs veidi, kā likt mājām smaržot pēc pavasara.

1. Ļauj puķēm podiņos sevi ieskaut

Pāris lietas par ziedu smaržu mājās. Svaigi griezti ziedi vienmēr ir lielisks papildinājums Tavām mājām, taču labāk ir puķes podiņos, kuru mūžs ir krietni ilgāks. Atrodi vislabāk smaržojošos ziedus podiņos un izvieto tos stratēģiski pa visu māju. Novieto vienu podiņu uz virtuves galda tā, lai puķes būtu Tava deguna līmenī un Tu varētu tās sasmaržot katru rītu izbaudot brokastis. Novieto vienu podiņu vannasistabā (ja augs ir spējīgs izturēt kondensēto gaisu). Novieto vienu vai divus podiņus blakus savai gultai tā, lai naktīs Tu varētu iemigt savos puķainajos sapņos, bet no rīta pamostoties būtu sajūta, it kā Tu gulētu gultā pilnā ar pļavas ziediem.

2. Aizdedzini mājās darinātu vīraku

Aizdedzināt paša gatavotu vīraku ir viens no labākajiem veidiem, kā piepildīt māju ar netoksisku Tavu mīļāko augu un puķu aromātu. Izveido buntīti izmantojot tādus augus kā salvija, rozmarīns un pievieno citu augus, kā piemēram, svaigu lavandu, rožu ziedlapiņas un sasien tos kopā izmantojot dabisku kokvilnas auklu. Pakar to vai izliec ārā uz pāris dienām vai nedēļu, kamēr augi ir pilnībā izkaltuši un tad ir laiks to likt lietā!

*Pārliecinies, ka ir droši dedzināt augus, ko esi izvēlējusies, jo citi degot izdala kaitīgus garaiņus.

3. Izveido istabas atsvaidzinātāju no augiem un ziediem

Piepildi pudeli, kam galā ir izsmidzinātājs ar destilētu ūdeni un iemet tajā tādus augus kā salvija, rozmarīns, citrons un lavanda. Ļauj tiem pāris stundas nostāvēties un tad izsmidzini gaisā, lai radītu skaistu, svaigu aromātu katrā telpā. Šādam atsvaidzinātājam vajadzētu saglabāties svaigam vismaz pāris dienas, bet, lai saglabātu maksimālu svaigumu, uzglabā to ledusskapī.

Kā Tu šogad sagaidi pavasari? Padalies!