Gandrīz vienmēr pastāv iespēj kaut ko iegūt par mazāku samaksu. Šeit būs labāko ekspertu padomi, kā ietaupīt naudu veicot lielus pirkumus, kā elektronikas preces, mēbeles, dārglietas u.c.

1. Pamēģini pajautāt atlaidi

Tas var izklausīties pārāk vienkārši, bet vienkārša pavaicāšana pēc atlaides var nostrādāt. Nebaidies no mazumtirdzniecības uzņēmumiem – Tu nekad nevari zināt, kad veikalā būs izpārdošana vai dažādu akciju piešķiršana, beigu beigās var palīdzēt Tev ietaupīt. Tiesa, viņi ne vienmēr piekritīs diskutēt par cenu, bet Tu to neuzzināsi, kamēr nepamēģināsi. Ja Tev neizdodas saruna ar tirdzniecības pārstāvi, Tu vari vaicāt pēc menedžera.

2. Veic izpēti un pastāsti par to veikalā

Ja Tu kaut kur atrodi preci par lētāku cenu, nekā to piedāvā konkrētajā veikalā, paņem līdzi reklāmu, kurā esi to redzējusi. Daži uzņēmumi piedāvā pielīdzināt cenu, bet tas bieži vien neattiecas uz darījumiem internetā. Pārliecinies, ka akcija, ko esi redzējusi reklāmā ir spēkā esoša un atbilst precei ar tieši tādu pašu firmas nosaukumu un modeļa sērijas numuru, kā veikalā, kurā esi to noskatījusi. Ja veikals, kurā esi iegriezusies neveic cenu pielīdzināšanu citos veikalos esošajam piedāvājumam, parādi reklāmu šā vai tā un pajautā, vai nav iespējams iedot vismaz nelielu atlaidi šai precei. Pat ja Tu ietaupi vien 15EUR, tas tomēr būs bijis tā vērts.

3. Piedāvā maksāt skaidrā naudā

Tas visticamāk nenostrādās lielākos uzņēmumos, bet mazākos veikalos ļoti bieži Tev iedos nelielu atlaidi, ja piedāvāsi maksāt skaidrā naudā. Ja tiek veikts iepirkums saistībā ar biznesu, vidējais atlaižu piedāvātais apjoms varētu būt ap 3%, tādēļ Tavs cerētais atlaides apjoms varētu nebūt tik liels, kā biji iedomājusies, bet, ja pirkums ir liels, tad arī atlaides var būt lielāka.

4. Izstāsti par savu budžetu

Ja Tev ir ierobežots budžets, izstāsti par to tirdzniecības pārstāvim. Ja Tu viņus informē, ka esi ieradusies iepirkties ar noteiktu naudas apjomu, Tavas izredzes iegūt atlaides varētu būt lielākas. Esi pārliecināta par sevi, kad runā par iespējamajām atlaidēm. Nekad nenāk par ļaunu izmantot līdzjūtību. Tā varētu būt Tava meita, kurai ir vajadzīgs jauns portatīvais dators skolai, bet Tu tikko esi tikusi atlaista. Taču nekļūsti pārlieku negodīga.

5. Neizskaties izmisis

Kad jautā par kaut ko, izskaties un uzvedies tā, lai liktu manīt, ka Tu lieliski vari iztikt arī bez šīs lietas. Pārliecinies, ka tirdzniecības speciālists zina, ka šis nav ļoti steidzams gadījums un Tev konkrētā prece nav nepieciešama tieši šodien. Bet paturi prātā, ka šī stratēģija darbojas vien tad, ja grasies veikt patiešām lielu pirkumu – jaunu mašīnu vai dārgu dimanta gredzenu.

6. Iegūsti papildus ekstras

Ja Tu tērē 600EUR par portatīvo datoru, pastāv iespēja, ka Tu varētu iegūt klāt vēl kaut ko bez maksas. Piemēram, ja Tev ir nepieciešama bezvadu pele vai datora tastatūra, ieminies pārdevējam, ka Tu labprāt maksātu pilnu datora cenu, ja šīs lietas varētu iekļaut klāt Tavam pirkumam bez maksas. Tu noteikti varētu vēlēties, lai šajā sarunā iesaistās arī menedžeris, ja tiek jautāts pēc šāda veida atlaides.

Šie ir lieliski veidi kā ietaupīt naudu. Atceries pirms iešanas uz veikalu vienmēr sagatavojies un ispēti situāciju, tad arī noteikti izdosies ietaupīt.