Mēs dzīvojam nākotnē un pieaugošais interneta veikalu skaits to tikai apliecina. Šobrīd viss, sākot no elektronikas līdz pārtikai var tikt nopirkts pat neizejot no mājām, turklāt, nereti izrādās, ka internetā pieejamās preces ir arī lētākas. Iepirkšanās internetā ir kļuvusi tik populāra, ka mēs esam izveidojuši tev interneta iepirkšanās ceļvedi. Bet, kad viss nonāk līdz apģērba pirkšanai internetā, rodas aizķeršanās.
Daudzi produkti ir jānovērtē tikai pēc kvalitātes, bet apģērbam ir arī jāder. Apraksti var būt noderīgi tik ilgi, kamēr tu ignorē mānīgus tirgotāju izveidotus aprakstus, kad runa ir par kvalitāti, bet tas, vai apģērbs derēs ir krietni personiskāka un individuāla lieta. Tā modernā jaka un zābaki var izskatīties lieliski paši par sevi, bet, ja tie neatbilst tava ķermeņa aprisēm, tas būs nožēlas vērts pirkums.
Nesmejieties, tā nav problēma, kas raksturīga tikai sievietēm vien. Ja apģērbs tev neder, tu tajās neizskatīsies labi, neatkarīgi no dzimuma. Par laimi ir pāris veidi kā būt drošam, ka drēbes tev derēs pat tad, ja tev nav iespējas tās uzlaikot pirms pirkšanas interneta veikalā.

Nomēri savus mērus

Pirms atrodi apģērbu, kas tev der, ir svarīgi zināt, ko tas nozīmē – derēt. Tas nozīmē, ka tev jāatrod mērlente – vēlams mīkstā mērlente, ne no metāla veidotais lineāls. Kādi mēri tev ir vajadzīgi? Tev jāzina savs krūšu apkārtmērs, plecu, vidukļa, gurnu, piedurknes garuma izmērs, kājas iekšējais garums un apavu izmērs. Jāpiebilst, vīriešiem būtu noderīgi zināt kakla apkārtmēru (krekliem) un sievietēm zināt krūšu izmēru (krūšturiem).
Ir noteikta metode, kā noteikt precīzi šos mērus, tādēļ neķeries klāt savu apkārtmēru mērīšanai bezrūpīgi. Lūk būs ātrs ieskats tajā, kā mērīt vīriešus un sievietes.

Vadies pēc izmēru tabulas

Vairākums interneta veikalu piedāvā izmēru tabulu savām precēm. Tu jau zini, ka vairākums kreklu, jaku, cimdu utt. iedalās S, M, L utt. izmēros, vai ne? Bet, redzi, nav noteiktu standartu šiem izmēriem, tādēļ H&M S izmērs var būt M izmērs citai firmai utt. Šajā brīdī noder izmēru tabula.
Izmēru tabula apģērbiem norāda katram izmēram atbilstošos mērus. Katram interneta veikalam ir sava izmēru tabula, tādēļ ir svarīgi, ka aplūko izmēru tabulu katram jaunajam tirgotājam, ko izvēlies. Neiekrīt lamatās, ko izliek pārliecība, ka tu „valkā M”, jo realitātē tu vari būt S vienā vietā, bet L citā.

Atrodi mazumtirgotājus, kas tev der

Tas nav noslēpums, ka atšķirīgi apģērbu tirgotāji rūpējas par atšķirīgiem iedzīvotājiem. Apģērbs, ko atradīsi H&M ir radīts pilnīgi citu aprišu ķermeņiem, kā piemēram apģērbs, ko var atrast Lane Bryant, tas nozīmē, ka tev nāksies veikt nelielu izpēti par tirgotājiem: piemēroti maza auguma cilvēkiem (petite), lielie apģērbu izmēri (plus size), klasisks apģērbs utml. Vai tādēļ tev vajadzētu iepirkties tikai veikalos, kuros iespējams reāli uzlaikot apģērbu? Protams nē. Bet, lai pārliecinātos, ka internetā iegādātais apģērbs tev patiešām derēs, kad to piegādās, ir vērtīgi atrast pāris veikalus, kuros ir apģērbs, kas atbilst taviem izmēriem un turēties pie tiem tad, kad nav iespējas apģērbu uzlaikot pirms pirkšanas.

Vispirms apciemo veikalu

Ideālā pasaulē mēs varētu noteikt vai drēbes mums der pēc izmēriem un citu pircēju atsauksmēm. Diemžēl, viss nav tik vienkārši. Ja informācija nav pieejama vai tā ir nepilnīga, ir vēl kas, ko vari mēģināt darīt pirms sākt spēlēt interneta iepirkšanās loteriju – pasūtīt preci un cerēt, ka tā derēs.

Ja nespēj noteikt vai apģērbs tev derēs no internetā pieejamās informācija vien, vislabāk ir apmeklēt reālo veikalu, kurā preces tiek uzglabātas. Tas ir mazāk ērti? Protams. Vai tas apgāž to, kam interneta veikali ir domāti? Ne gluži, jo iepirkšanās internetā ir lielisks veids, kā atrast to, kas tev patīk un cena var būt zemāka.
Vai apģērba uzlaikošana rada pircējā sirdsapziņas pārmetumus? Noteikti. Iepirkšanās internetā ir lieliska, bet neizmanto to kā attaisnojumu, lai nekad neuzlaikotu apģērbu veikalā.

Iepazīsties ar preču atgriešanas politiku

Diemžēl skarbā patiesība ir tāda, ka, lai arī cik pūļu tu neieguldītu, lai atrastu apģērbu, kas tev der, daži apģērbi vienkārši nebūs tavam ķermenim piemēroti. Turklāt, reiz būs tā ka uzlaiko apģērbu veikalā un tad pasūti to internetā (jo tā ir lētāk) un… tas tomēr nederēs. Ko tu dari tad, kad tā notiek?

Tu vari to paturēt un valkāt tādu, kāds nu tas ir, bet vairākums cilvēku vēlēsies to atgriezt atpakaļ. Tādēļ ir ļoti svarīgi vienmēr izlasīt un saprast par preču atgriešanas politiku vēl pirms esi veikusi pirkumu. Daži veikali ir izveidoti lieliski un tie piedāvā apģērba apmaiņu, gan sūtīšanas izmaksu segšanu atgriešanas gadījumā. Citi pieprasīs no tevis papildus samaksu par to.

Secinājumi

Ir nepieciešams rūpīgi sagatavoties un veikt izpēti, pirms sāc iepirkties internetā, bet rezultātā tas ir tā vērts. Sākums var būt grūts un var nākties pirmos pirkumus izbrāķēt, bet kad būsi sapratis kā viss notiek ieguvums no iepirkšanās internetā atmaksāsies.

Vai tu regulāri pērc apģērbu internetā? Kādi ir tavi padomi, veicot pirkumu? Kā tu izvairies no tā, lai nenopirktu apģērbu, kas ir par mazu vai lielu? Padalies ar savu pieredzi komentāros