Katram vīrietim ir kāds nelāgs ieradums, nu, vai trīs, kas ļoti kaitina viņa sievu, piemēram nespēja netīro veļu ielikt veļas grozā vai nevajadzīgo papīru atstāšana kur pagadās nevis izmešana atkritumu tvertnē – bet šie visi paradumi nenozīmē, ka viņiem ir vienalga.

1. Viņš aizmieg skatoties filmu „Kad Harijs satika Salliju” (When Harry Met Sally), kas nenoliedzami ir viena no labākajām romantiskajām komēdijām. Bet tu izturēji līdz beigām „The Rock” skatīšanos viņam par prieku. Divreiz.
Vairākums vīriešu nejūtas īpaši dzīvelīgi romantisko komēdiju laikā, viņi vienkārši neiesaistās pietiekoši, lai tās viņus interesētu. Lai arī viņš to iespējams neatzīs, bet mazais puika viņā slepeni jūtās kā viens no varoņiem katrā asa sižeta filmā. Romantiskajās komēdijās – ne tik ļoti.

2. Viņš pavada vannasistabā vairāk kā stundu un, varbūt tu esi paranoiska, bet tu esi diezgan droša, ka viņš tur kavējas tik ilgi tāpēc, lai izvairītos no tevis.
Katram vajag atelpas brīdi pēc skaļas dienas – un tas atpūtas brīdis var iekļaut sēdēšanu uz tualetes poda un grāmatas „Troņu spēle” lasīšanu, pirms viņš ķeras pie netīrajiem traukiem. Tas nenozīmē, ka viņš no tevis izvairās, vienkārši viņš grib mazu brīdi aizbēgt no domāšanas vispār. Uzskati to par veidu, kā arī tu vari iegūt nedaudz laika sev pašai, vai tā būtu relaksējoša kāda seriāla skatīšanās vai zvans māsai. Bet ja tas kļūst par nepārtrauktu vīra ieradumu, tu vari viņam atgādināt, ka viņš var pabūt klusumā arī daudz ērtākā vietā – atlaižoties krēslā, un tu apsoli, ka netraucēs viņu ar saviem jautājumiem vai pļāpām. Lai vai kur viņš izdomātu mazināt spiedienu, viņš pēc tam būs daudz spējīgāks labāk komunicēt ar tevi, kad būs atpūties.

3. Pēkšņi viņš ir ļoti ieinteresējies par kādu diētu vai par CrossFit treniņiem. Sekošana līdzi uzturam ir kļuvusi par viņa dzīvi, kas liek tev domāt, ka viņš ir vairāk ieinteresēts kalorijās nekā tu.
Sēdēt līdzās kādam, kas pārtiek no diedzētiem graudiem vien, kamēr tu niekojies ar to, kas palicis pāri no svētku saldumiem, sajūta, ka tiec tiesāta var būt ļoti bremzējoša. Nemaz nepieminot, ka viņa pēkšņā apsēstība ar veselīgu ēšanu ir atņēmusi jebkādu prieku iet vakariņās. Ja laiks, ko viņš pavada trenējoties atņem laiku, ko jūs pavadāt kopā, godīgi izrunājies ar viņu, paskaidrojot, cik ļoti tu atbalsti viņa vēlmi būt lieliskā formā, bet pastāsti arī to, kā viņa apsēstība ar šo dzīvesveidu liek tev justies. Tad kopīgiem spēkiem meklējiet risinājumu. Varbūt tu varētu dažreiz viņam pievienoties sporta zālē? Varbūt jūs varat atļauties mazliet atkāpties no tā visa nedēļas nogalēs un kopā aiziet uz jūsu iecienītāko randiņu vietu, kur pasniedz labāko ēdienu pasaulē? Turklāt, ir arī kāds labums no viņa apsēstības ar veselīgo dzīvesveidu. Jo stingrāks ir viņa vingrinājumu režīms, jo augstāks būs viņa testosterona līmenis, kas nozīmē arī paaugstinātu libido un krietni aktīvāku seksuālo dzīvi. Varbūt tu vari pierunāt viņu izlaist sestdienas treniņus, lai varētu kopīgi dedzināt kalorijas citā veidā.

4. Gluži tāpat kā tavs mazais brālis, arī viņam pirmā lieta, ko viņš vēlas darīt ienākot mājās, ir spēlēt datorspēli „Grand Theft Auto”- un viņam ir 35.
Tev var nešķist relaksējoša virtuālu ļaundaru nogalināšana un mašīnu dauzīšana, bet tavs vīrs laiku, ko pavada spēlējot izmanto kā iespēju pārslēgties no dzīves darbā uz ģimenes dzīvi. Un ļaušana viņam izmantot šo laiku nozīmē, ka viņš būs vairāk koncentrējies uz tevi mazliet vēlāk.. Problēmas sākas tad, ja spēlēšana aizņem lielāko daļu laika. Ķildošanās neliks viņam mainīt šo paradumu. Tā vietā iedvesmo viņu pievienoties tev kādā citā jautrā vai relaksējošā nodarbē. Pamēģini uzslēgt kādu Discovery kanāla pārraidi vai kādas sporta sacensības, ņemot vērā to, ka viņam patīk sacensības.

5. Viņš aplūko basketbola rezultātu tabulu telefonā laikā, kad jums ir randiņš.
Viņš kaut kādā veidā jūtas tā, it kā nodotu savu komandu, ja neatbalsta viņus, vismaz domās. Ja arī tu esi sporta fane, tev ir vieglāk iesaistīties. Ja saproti, ka jūsu divatā pavadītais laiks ir ierobežots, jūs varat izvērtēt prioritātes atšķirīgi. Tu vari ierosināt aizejot mājās noskatīties svarīgākos momentus, bet visticamāk labākais risinājums būtu vienkārši neieplānot randiņus dienā, kad rāda spēli.

6. Tavs parasti tik vērīgais un apdomīgais vīrs vēl nekad līdz šim nav aizmirsis par tavu mīļāko kafiju, līdz pēkšņi, vienā dienā viņš atnāk mājās ar vienu Statoil kafiju – un neko priekš tevis. Tu klusībā sāc domāt, ka tas ir beigu sākums.
Tavs prāts var sākt strādāt paātrinātā režīmā, bet nevajag uztvert pārāk nopietni vienkāršu neuzmanību. Iespējams viņš risināja prātā kādu svarīgu problēmu brīdī, kad veica pasūtījumu un vienkārši aizmirsa. Un būsim godīgi – tev arī tā ir gadījies. Ja tādas lietas atkārtojas bieži, par to ir vērts padomāt. Noskaidro, kas vēl nodarbina viņa prātu – vai viņam ir liels stress dēļ darba? Varbūt viņš domā par kādu lielu dzīves lēmumu, piemēram, vai jums vajadzētu vēl vienu bērnu? Izrunājieties par to, kas viņu satrauc, lai viņam ir iespēja izvēdināt galvu. Ja viņš vienreiz aizmirst par tavu kafiju, ļauj viņam pieļaut šo vienu mazo kļūdu vēlreiz, pirms meties noskaidrot, vai tikai viņam nav romāns ar bārmeni. (Jo viņam nav.)

7. Pēc tam, kad tu pavadi stundas – nu labi, vismaz stundu, gatavojot gardu maltīti, viņš pamanās apēst savu karbonādi sekundes laikā un nemaz nepieskaras taviem perfekti grauzdētajiem Briseles kāpostiem. Te nu bija romantiskas vakariņas, ar dziļām sarunām.
Šoreiz uztver viņa vilka apetīti kā komplimentu tavām gardajām vakariņām. Pētījumi ir pierādījuši, ka vīriešiem ir grūtāk risināt vairākus uzdevumus vienlaicīgi. Tādēļ padari visu lēnāku, kā restorānā, kur ēdienus pasniedz vienu pēc otra. Jā, tas nozīmē, ka pa vidu var nomazgāt traukus, no kuriem jūs ēdat, jo tas viņam dos laiku ievilkt elpu, pajautāt par to, kā tev šodien gājis un galu galā arī pateikt paldies.