Tev nav jāmetas skriet uz veselīgas pārtikas veikalu, lai atrastu ēdienu, kas palīdzētu zaudēt svaru, vairotu enerģiju un uzlabot veselību. Šie produkti jau ir atrodami lielveikala plauktos! Šeit būs mūsu top 12 superēdieni, kurus nebūs grūti atrast.

Beztauku rikottas siers

Rikottas sierā ir trīs reizes vairāk kalcija kā citos sieros un tas ir pagatavots no proteīniem pilnām sūkalām. Tas ir barojošs, taču palīdzēs jums zaudēt svaru saglabājot muskuļu spēku (ko jūs zaudējat līdz ar gadiem, palēninot jūsu vielmaiņu).

Zemesriekstu sviests

Zemesriekstu sviests satur vairāk kā 30 svarīgus vitamīnus un minerālus, ieskaitot B vitamīnu, kas palīdz sadedzināt kalorijas. PB veselīgo tauku kombināciju, šķiedrvielas un par resveratrolu sauktu maisījumu, kas ir ļoti labs sirdij.

Konservēts, dabā audzēts lasis

100g var saturēt 1.100 mg  smadzenēm un sirdij veselīgo omega-3 tauku. Lasis ir arī lielisks vitamīna D avots, kas ir īpaši veselīgs kauliem (78% no dienā nepieciešamās devas iekļauta vienā bundžiņā).

Auzu pārslu ēdieni

Tā ir viena no vajadzīgākajām lietām sirds veselībai, auzas ir pilnas ar holesterīnu samazinošām šķiedrvielām, ko sauc par beta-glukānu. Kā arī dzelzs – minerāls, kas Tavam organismam ir vajadzīgs, lai apgādātu ar skābekli Tavus muskuļus un citus audus. Auzu pārslu maltīte palīdzēs Tev ne tikai ilgāku laiku just sāta sajūtu, bet arī palīdzēs saglabāt formu.

Kabači

Visas krāsas šajā dārzenī ir pilnas ar vielām, kas palīdz cīnīties pret krūts vēzi. Kabači ir arī lielisks K vitamīna resurss, kas palīdz saglabāt stiprus kaulus.

Konservēti tomāti

Tomāti ir pilni ar vitamīnu C, kas palīdz radīt kolagēnu, proteīnu, kas palīdz saglabāt ādu tvirtu, un likopēnu, antioksidantu, kas aizsargā ādu no saules staru iedarbības. Tavs organisms labāk absorbē likopēnu no konservētiem tomātiem.

Pilngraudu pasta (makaroni)

Trīs vai vairāku porciju, kas satur veselus kviešus (piemēram, pilngraudu pasta (makaroni)), apēšana katru dienu var palīdzēt samazināt risku saslimt ar sirds slimībām, trieku vai 2 tipa diabētu. Pilngraudu produkti ir arī diētiski: kāds pētījums ir atklājis, ka sievietes, kas lieto uzturā pilngraudu produktus svēra mazāk un viņām bija tievāks viduklis, nekā sievietēm, kas nelieto uzturā pilngraudu produktus.

Zemenes

Šīs sarkanās ogas ir pilnas ar C vitamīnu un antioksidantiem, kas palīdz saglabāt asu prātu. Turklāt, balstoties uz Hārvardas universitātes pētījumu, divu vai vairāku zemeņu porciju apēšana nedēļā var aizkavēt atmiņas pasliktināšanos līdz pat diviem ar pusi gadiem.

Avokado

Ar savu krēmīgo tekstūru un 65% sirdij veselīgo taukvielu, avokado (sagriezti vai samīcīti) ir kā labs piemaisījuma variants sviestam, krēmsieram vai majonēzei, ko smērēt uz brokastu vai pusdienmaizītēm. Tie satur arī citas vielas, kas var palīdzēt Tavai sirdij, ieskaitot šķiedrvielas un kāliju.

Saldie kartupeļi

Saldie kartupeļi satur vairāk A vitamīna un beta-kerotīna kā burkāni un var palīdzēt nomest pāris kilogramus. 100g saldo kartupeļu satur 4g šķiedrvielu, turklāt tie sagremojas lēnāk nekā baltie kartupeļi, līdz ar to arī sāta sajūta saglabājas ilgāk.

Sojas pupiņas

Gaļa, pabīdies malā: Sojas pupiņas ir viens no labākajiem proteīna avotiem. Viena tase satur nepieciešamākās aminoskābes, kas Tev vajadzīgas.

Kakao

Jā, tā ir sastāvdaļa, kas papildina lielāko daļu saldumu, taču nesaldināts kakao pulveris ir pat ļoti veselīgs. Kakao satur antioksidantus, kas pazemina asins spiedienu, tikai pārliecinies, ka uz  iepakojuma norādīts, ka tas satur 100% kakao.