Priežu čiekuru sīrups ļoti labi noderēs slapjajā rudenī un aukstajā ziemā, kad veselība nebūs tā labākā. Šis lieliskais paša gatavotais sīrups aizstās daudzas aptiekā nopērkamās zāles. Vislabāk tas palīdz ja esi saaukstējies un protams ir lielisks cīnītājs pret klepu. Var arī izmantot profilaksei, lai stiprinātu imunitāti. Šī recepte nāk no Krievijas, kur ir krietni bargākas ziemas kā pie mums un tas ir sevi pierādījis kā efektīvs līdzeklis veselības uzlabošanai. Šis sīrups pamazām sāk iekarot savu popularitāti arī pie mums un ar katru gadu ar vien vairāk mājsaimnieces gatavo priežu čiekuru sīrupu. Sīrups ir ļoti salds, tādēļ nebūs grūti to iemānīt bērniem. Priežu čiekuru sīrups noderēs ne tikai veselības stiprināšanai, bet arī mazās devās var pievienot dažādiem desertiem.
Mazos zaļos priežu čiekurus var vākt kamēr tie ir zaļi, līdz jūnija beigām, jūlija sākumam.
Sastāvdaļas:
- 1kg mazi zaļi priežu čiekuri
- 2kg cukurs
- 2l ūdens
Lasot čiekurus būtu ieteikums uzvilkt cimdus, lai rokas nepaliktu sveķainas.
Salasītajiem čiekuriem nogriež kātiņus un pārlej ar verdošu ūdeni. Patur 10 minūtes un pēc tam ūdeni izlej. Tas jādara, lai atbrīvotos no sīkajiem gružiem.
Kamēr čiekuri stāv verdošajā ūdeni, katlā salej ūdeni un pievieno cukuru. Visu liek uz uguns un kārtīgi izmaisa, lai cukurs pilnībā izkūst. Sīrupu uzvāra un pavāra vēl kādas 5 minūtes.
Katlā saber visus čiekurus un vāra 3 stundas uz mazas uguns. Pirmās divas stundas ieteicams vārīt ar vāku, tādējādi mazāk izgaros ūdens un pēdējā stundā var noņemt vāku vai atstāt spraugu.
Čiekurus ik pa laikam apmaisa.
Mazākie čiekuri vārīšanas procesā var pārplīst vai pavisam izjukt.
Pēdējā vārīšanās stundā pieskatiet katlu, lai putas nepāriet pāri vai arī, lai sīrups nepārvārās. Ja sīrups kļūst tumši sarkans un putas paliek ķēpīgas, tad nekavējoties jāņem nost no uguns. Kad priežu čiekuru sīrups pārvārīsies tas karamelizēsies un atdziestot pārvērtīsies cietā cukurgailītī, bet tā pat to varēs lietot uzturā un garša būs krietni saldāka.
Priežu čiekuru sīrups sanāk sarkanīgs ar spēcīgu priežu sveķu smaržu. Tas ir salds un savelk mēli. Priežu čiekurus var ēst, mazākie būs garšīgāki un mīkstāki, garšo pēc sveķiem. Pēc vārīšanas ieteicams visu izkāst caur sietu, jo vārīšanās procesā čiekuri var izšķīst un katlā būs daudz mazu čiekuru daļiņas. Pildot sīrupu burkās, ja vēlas var arī čiekurus ielikt, tā ne tikai izskatīsies kārdinošāk, bet pašus čiekurus varēs apēst, bet ja negaršo var arī tikai apsūkāt.
Sīrupu lej burkās kamēr tas vēl ir karsts, bet pirms tam rūpīgi nosmeļ putas, ja tādas ir.
Katli un visi trauki kas bijuši saskarē ar priežu čiekuriem būs palikuši sveķaini. Visvieglāk tos nomazgāt būs ja pirms mazgāšanas visu noklās ar eļļu (rapšu eļļu, olīveļļu utt.) un pēc tam mazgā ar jebkuru mazgāšanas līdzekli. Ja pēc mazgāšanas vēl palikuši sveķi visu atkārto kamēr tīrs.
Lietošana:
- Imūnsistēmas nostiprināšanai pa vienai tējkarotei dienā
- Pie saaukstēšanās vai klepus 3 līdz 4 tējkarotēm dienā.