Gēla nagi ir iecienīti, jo to noturība ilgst līdz pat trīs nedēļām, nelobās un liek taviem nagiem izskatīties īpaši spīdīgiem un var tikt veidots īpašs nagu dizains. Bet vai perfekti nolakoti nagi ir tā vērti, lai riskētu ar savu veselību?

Vai gēla manikīrs var izraisīt ādas vēzi?

Varbūt.

Gēla nagu lakas satur polimērus, kas sacietē, kad paliec rokas zem ultravioletās lampas, lai nostiprinātu vai nožāvētu nagu laku. UV starojums palielina risku saslimt ar ādas vēzi, tomēr ir nepieciešams veikt plašākus pētījumus šajā jomā. Lai vai kā, jaunākie neatkarīgie pētījumi apliecina, ka iespēja iegūt ādas vēzi no starojuma, ko izstaro UV lampas, kas tiek izmantotas veicot gēla manikīru ir ļoti mazas. Pētnieki uzsvēra, ka cilvēks var turēt rokas zem lampas 25min katru dienu un tik un tā nepārsniegtu starptautiski atzīto drošo ikdienas UV starojuma daudzumu. Tā kā skaistumkopšanas salonos katra roka zem lampas tiek turēta aptuveni 10 minūtes vienreiz vai divreiz mēnesī, pētījumi apstiprina, ka tajā laikā uzņemtais UV starojums ir pilnīgi drošs.

Vai gēla nagu laka var izraisīt veselības problēmas?

Jā, bet tas atkarīgs no lakas sastāvdaļām.

Dažas gēla nagu lakas satur BHA, kas tiek uzskatīts par vielu, kas izraisa vēzi. Neskatoties uz to, ka mēs nezinām, cik liels daudzums šīs ķīmiskās vielas būtu nepieciešams, lai izraisītu vēzi, ir svarīgi, ka jūs esat par to informēta. Tā kā ne visas gēla lakas satur BHA, pārbaudiet to sastāvu. Biežāk gēla lakās tiek izmantots metilakrilāts, ķīmiska viela, kas var izraisīt elpas trūkumu vai radīt alerģisku dermatītu.

Vai pastāv vēl kādi riski veicot gēla manikīru?

Protams.

Ja gēla nagi tiek likti regulāri, UV starojums no lampas veicina ādas novecošanos, veicina grumbu un pigmentācijas plankumu veidošanos. Nagu lakas noņemšana sevī ietver nagu ietīšanu acetonā 10-15min un atlikušās nagu lakas daļas nopulēšanu, kas var padarīt nagus plānus, trauslus un sausus. Dažreiz gēla manikīra veikšanas laikā var rasties sēnīšu vai baktēriju infekcija, bet arī šis risks pastāv, ja veicat parasto manikīru un tiek atbīdīti vai nogriesti jūsu nagu ienadži.

Piesardzības pasākumi, ko tu vari veikt

Gēla nagi var radīt vairāk problēmu, nekā ieguvumu. Daudzi dermatologi iesaka izvairīties no modernajām skaistumkopšanas procedūrām, tomēr, ja grasies to darīt, ir pāris lietas, ko vari ņemt vērā.

Ieteicams lietot aizsargkrēmus, kas satur cinku un titāna oksīdus pirms pakļaut sevi UV starojumam. Šīs sastāvdaļas pasargājot no UVA stariem (ko izstaro manikīra lampas), kamēr parastie aizsargkrēmi pasargā tikai no UVB stariem. Vēl viens veids kā pasargāt rokas ir valkāt cimdus, kam nogriezti pirkstu gali, kas pasargā no UV stariem, kamēr turi rokas zem lampas.

Lai mazinātu risku, iesakām meklēt skaistumkopšanas salonu, kurā izmanto LED gaismas, lai nostiprinātu gēla nagu laku. LED gaismas nožāvē nagus ātrāk un tādējādi tiek saņemts mazāks daudzums UV starojuma.

Tagad, kad esi informēta par riskiem, vai veiksi gēla manikīru?