Mēs ejam cauri dzīvei uzdodot dažādus jautājumus. Kā, kad, kur, kas nākamais? Mēs tos jautājam svešiniekiem, kolēģiem, mīļotajiem. Bet vissvarīgākie jautājumi ir tie, ko mēs uzdodam paši sev. Kādēļ uzdot sev jautājumus? Lai radītu izpratni. Ir vieglāk kaut ko mainīt, ja esi zinošs. Gribi kaut ko vairāk jeb kaut ko citu mazāk? Sāc ar tā apzināšanos. Kad mēs uzdodam sev kādu jautājumu, atbilde uz to padara mūsu dzīvi gaišāku. Atbildes mums pasaka, ko mēs darām un kurp dodamies. Mums ne vienmēr var patikt šīs atbildes, bet ir vieglāk kaut ko mainīt, ja mēs to apzināmies.

Labākie jautājumi

Tu iespējams būsi lasījusi tādus ieteiktos ikdienišķos jautājumus, kā piemēram, „par ko es esmu pateicīgs, kas man liek smieties, ko es mīlu”. Tie visi ir ļoti labi jautājumi. Bet labākie jautājumi ir tie, kas mums liek justies neērti vai liek saspringt. Nevis tie priecīgie un pozitīvie jautājumi, bet tie, kas liek mums nodomāt „ ak nē!”

Uzdot sev šos svarīgos jautājumus katru dienu. Vai vēl labāk, ja Tev ir kāds cits, kas var Tev uzdot šos jautājumus. Kāds, kas tevi turēs pie atbildības. Vai Tu vingroji šodien? Vai izslēdzi televizoru? Vai Tu biji jauka pret savu laulāto draugu? Vai Tu lepojies ar savu šodienu?

Jautājumi Tev

Tu vari izveidot pati savu jautājumu sarakstu, atkarībā no tā, kas Tev dzīvē ir svarīgs. Iesākumam šeit būs pāris jautājumi, ko vari uzdot sev katru dienu.

1. Cik daudz es iztērēju?

Tu biji gaidījusi jautājumu ar dziļāku dzīves jēgu? Bet nauda? Diezgan materiālistiski? Jā, protams. Patīk jums tas vai nē, bet nauda ir lieta, kas nosaka cenu mūsu laikam un vērtībām. Būt zinošai par to, kur tiek novirzīta nauda, ir labs veids, kā saprast, kas ir Tavas prioritātes.

2. Kam es palīdzēju?

Cilvēki, kas ir laimīgāki iedrošina citus, palīdz citiem un ir dāsni pret citiem. Tā var nešķist, bet palīdzot citiem, mēs palīdzam arī paši sev.

3. Ko es iemācījos?

Vai Tu iemācījies jaunākos jaunumus par slavenībām internetā vai varbūt Tu iemācījies minora akordu ģitārspēlē? Tas, ko mēs ik dienu iemācāmies ir vēl viena lieta, kas lieliski parāda mūsu prioritātes un to, kas notiek mūsu dzīvē.

4. Ko es varu uzlabot?

Tas ir vienkāršs veids kā atskatīties uz savu dienu un saprast, kādās jomās varētu tikt veikti uzlabojumi. Vairāk vingrot? Ēst veselīgāk? Smaidīt vairāk? Pārāk daudz laika pavadīji žēlojot sevi? Tu nevari pagriezt atpakaļ laiku un veikt izmaiņas šodienā, bet Tu vari no tās mācīties un veikt pārmaiņas savā rītdienā.

5. Vai Tu dari kaut ko sava lielo panākumu projekta labā?

Daudzas no lietām, ko mēs dzīvē darām var iedalīt kategorijās, kas saistītas ar laika pavadīšanu darbā, ar ģimeni un draugiem un hobijiem.
Lielo panākumu projektiem ir jādod iespēja Tev pacelties augstākā līmenī. Dabū pasi. Nopērc lidmašīnas biļeti. Aizsūti vēstuli kādam vai tas nevēlas kļūt par mentoru. Piesakies valodu kursiem. Pabeidz skolu. Bildini viņu. Nopērc māju. Pārdod māju.
Pārāk daudz dienu pavadītas neveltot laiku savam lielo panākumu projektam un Tu nemaz nepavirzīsies tuvāk saviem sapņiem.

6. Vai tas ir labi?

Šis ir lielisks turpinājums, ko pajautāt pēc visiem iepriekšējiem pieciem jautājumiem. Iespējams šodien mēs iztērējām vairāk kā būtu normāli tērēt katru dienu, bet varbūt nauda tika iztērēta kaut kam, kas Tev tiešām ir vērtība. Tad tas ir labi. Apēdi tonnu saldējuma? Tas visticamāk nebūs labi.
Pēc tam, kad esi secinājusi, vai tas, ko esi darījusi ir labi vai nē, ko pēc tam? Tā ir Tava dzīve un Tev tā ir jādzīvo. Jautājot šos jautājumus ir radīta izpratne par to, kas Tu esi un kur šobrīd dzīvē atrodies.

Pēc tam, kad esi nospraudusi sev virzienu, pajautā, vai tas apmierina Tevi? Viss ir atkarīgs no Tevis!